ماجراهای من ورایانه

نام این کامپیوتر NeXTcube و متعلق به سال ۱۹۹۰ است. این نخستین وب سرور دنیا بوده است. تیم برنرز لی مخترع وب یکی از اینها داشته است و روی آن نخستین صفحات وب متولد شده اند.

این نخستین دوربین عکاسی دیجیتال تجاری است که در سال ۱۹۹۰ به بازار ارایه شد. نام اش Logitech Fotoman بود. من وقتی آن را دیدم فکر کردم اولین تلفن همراه دنیا بوده است!

حالا مشغول دیدن اولین سی دی پلیر دنیا هستید که توسط سونی به نام CDP‪-‬101 و در سال ۱۹۸۲ به بازار ارایه شد. ‏ 
‏ 
۹ گجت بعدی را در ادامه مطلب ببینید.


سال ۱۹۹۸ بود که اولین ام پی تری پلیر دنیا متولد شد. به نظر من این یکی هم بیشتر شبیه ترازوی دیجیتال بوده است تا آی پاد تاچ! ‏

و این هم اولین واکمن دنیا که به نام سونی سند خورده است. این یکی از دلایل اصلی نوشتن این مطلب محسوب میشود چرا که سونی روز گذشته رسما تولید واکمن را متوقف کرد و زمان خداحافظی با پخش کننده های پرتابل نوار کاست رسیده است.

اولین ساعت دیجیتالی دنیا. سال ساخت: ۱۹۷۰ معادل ۴۰ سال قبل. اگر کمی به گذشته نگاه کنید می بینید که بشر طی این چهل سال از ساخت یک ساعت دیجیتالی ساده به کجا رسیده است.

اولین VCR دنیا از سال ۱۹۶۳ به شما سلام می کند!

رادیو همچنان محبوبیت خودش را حفظ کرده است. پس به اولین رادیوی ترانزیستوری دنیا که در سال ۱۹۵۴ متولد شد احترام بگذارید.

به این تلفن که نامش IBM Simon است لقب نخستین سمارت فون دنیا را داده اند. آن زمان و در سال ۱۹۹۳ کاربران آیفون، اندروید و ویندوز فون... نداشته اند. پس به نظر شما سر چه چیزی دعوا می کردند؟ ‏

می توانستید حدس بزنید که این اولین ماشین حساب الکترونیک دنیا است که در سال ۱۹۶۱ ساخته شده؟

کامیپوتر پرتابل آی بی ام که در سال ۱۹۷۵ ساخته شده و یک جورهایی پدر لپ تاپ های امروزی محسوب میشود.

آخرین مورد، اولین تلفن همراه دنیا است که در دست پدر تلفن همراه دیده می شود. تا جایی که یادم می اید بعضی ها به ایده تلفن زدن با تبلت ها می خندند. و می گویند مگر میشود یک تبلت ۷ اینچی را دم گوش گرفت! این هم پاسخ اش.

نوشته شده در ۱۳۸٩/۸/٤ساعت ۱٠:۱٤ ‎ق.ظ توسط مرغ پخته! نظرات ()قالب جدید وبلاگ پیچك دات نت