یک داستان عجیب

اتومبیل مردی که به تنهایی سفر می کرد در نزدیکی صومعه ای خراب شد.  مرد به سمت صومعه حرکت کرد و به رئیس صومعه گفت : «ماشین من خراب شده. آیا می توانم شب را اینجا بمانم؟ »رئیس صومعه بلافاصله او را  به صومعه دعوت کرد. شب به او شام دادند و حتی ماشین او را تعمیر کردند. شب هنگام وقتی مرد می خواست بخوابد صدای عجیبی شنید. صدای که تا قبل از آن هرگز نشنیده بود . صبح فردا  از راهبان صومعه  پرسید که صدای دیشب چه بوده اما آنها به وی گفتند :« ما نمی توانیم  این را به تو بگوییم . چون تو یک راهب نیستی»  
مرد با نا امیدی از آنها تشکر کرد


چند سال بعد  ماشین همان مرد بازهم در مقابل همان صومعه خراب شد .


راهبان صومعه بازهم وی را به صومعه دعوت کردند ، از وی پذیرایی کردند و ماشینش را تعمیر کردند. آن شب بازهم او آن صدای مبهوت کننده عجیب را که چند سال قبل شنیده بود ، شنید.
صبح فردا پرسید که آن صدا چیست اما راهبان بازهم گفتند: :« ما نمی توانیم  این را به تو بگوییم . چون تو یک راهب نیستی»  


 این بار مرد گفت «بسیار خوب ، بسیار خوب ، من حاضرم حتی زندگی ام را برای دانستن فدا کنم. اگر تنها راهی که من می توانم پاسخ این سوال را بدانم  این است که راهب باشم ، من حاضرم . بگوئید چگونه می توانم راهب بشوم؟»راهبان پاسخ دادند « تو باید به تمام نقاط کره زمین سفر کنی و به ما بگویی چه تعدادی برگ گیاه روی زمین وجود دارد و همینطور باید تعداد دقیق سنگ های روی زمین را به ما بگویی. وقتی توانستی پاسخ این دو سوال را بدهی تو یک راهب خواهی شد.»مرد تصمیمش را گرفته بود. او رفت و 45 سال بعد برگشت و در صومعه را زد. مرد گفت :‌« من به تمام نقاط کرده زمین سفر کردم  و عمر خودم  را وقف کاری که از من خواسته بودید کردم . تعداد برگ های گیاه دنیا 371,145,236,284,232    عدد است. و 231,281,219,999,129,382   سنگ روی زمین وجود دارد»راهبان پاسخ دادند :« تبریک می گوییم  . پاسخ های تو کاملا صحیح است . اکنون تو یک راهب هستی . ما اکنون می توانیم منبع آن صدا را به تو نشان بدهیم.»


رئیس راهب های صومعه مرد را به سمت یک در چوبی راهنمایی کرد و به مرد گفت : «صدا از پشت آن در بود»


مرد دستگیره در را چرخاند ولی در قفل بود . مرد گفت :« ممکن است کلید این در را به من بدهید؟» راهب ها کلید را به او دادند و او در را باز کرد.
پشت در چوبی یک در  سنگی بود . مرد درخواست کرد تا کلید در سنگی را هم به او بدهند.


راهب ها کلید را به او دادند و او در سنگی را هم باز کرد. پشت در سنگی هم دری از یاقوت سرخ قرار داشت. او بازهم درخواست کلید کرد .
پشت آن در نیز در دیگری از جنس یاقوت کبود قرار داشت.


و همینطور پشت هر دری در دیگر از جنس زمرد سبز ، نقره ، یاقوت زرد و  لعل بنفش قرار داشت.


  در نهایت رئیس راهب ها گفت:« این کلید آخرین در است » . مرد که  از در های بی پایان خلاص شده بود قدری تسلی یافت. او قفل در را باز کرد. دستگیره را چرخاند و در را باز کرد . وقتی پشت در را دید و متوجه شد که منبع صدا چه بوده است متحیر شد. چیزی که او دید واقعا شگفت انگیز و باور نکردنی بود.
 


.....اما من نمی توانم بگویم او چه چیزی پشت در دید ، چون شما راهب نیستید .


 
لطفا به من فحش ندید؛ خودمم دارم دنبال اونی که اینو نوشته می گردم تا حقشو کف دستش بگذارم.
در ضمن این رو از وبلاگ زکی پیدا کردم
/ 15 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
عروج

سلام بزرگوار عالیه خدا قوت با افتخار شمارو لینک کردم به من هم یه سر زن

مهدیمهدوی

اخه مگه بیکاری که مردم و سر کار می زاری[عصبانی] ولی خدایش جالب بود[نیشخند]

کامیار صابری

من میدونم پشت دره چی بود ادامه ی داستان. درو که باز کرد یه دیوار دید رو دیوار نوشته بودkhandevogerye.persianblog.ir مرد گفت این که یه نوشتس صدا نداره گفتن ما شبا میریم تو این وبلاگ میخندیم گریه میکنیم اون صدای ما بود لازم نیست اینهمه رارو برین تا این صداهارو بشنوین فقط کافی بییاین توkhandevogerye.persianblog.ir

مرتضی

خیلی قشنگ بود ,خودت نرفتی راهب شی تا جوابشو بدونی؟

ahmad

سری به وبم بزنید پشیمون نمی شی

سهیل حیدری

درود به ما نیز سری بزنید در ضمن وبتان به بخش پیوند ها اضافه شد. با تشکر

bidargar

salam taze up kardam 1sari behem bezan pygham yadet nare

غلامحسین بسته آهنگ

جالب بود ولی از اواسط مطلبتون متوجه سر کاری بودن مطلبتون شدم ضمناَوبتان را پیوند کردم. موفق باشید

نرگس

مسخره