اطلاعاتی درباره انیشتین که تا حالا نشنیدی

او با سر بزرگ متولد شد :

وقتی انیشتن به دنیا آمد او خیلی چاق بود و سرش خیلی بزرگ تا آنجایی که مادر وی تصور می کرد، فرزندش ناقص است،اما بعد از چند ماه سر و بدن او به اندازه های طبیعی بازگشت .

اوخیلی دیر زبان باز کرد:
یکی دیگر از مشهورترین جنبه‌های کودکی اینشتین این است که او خیلی دیرتر از بچه‌های معمولی صحبت کردن را آغاز کرد. طبق ادعای خود اینشتین، او تا سن سه سالگی حرف زدن را آغاز نکرده بود و بعد از آن هم حتی تا سنین بالاتر از نه سالگی به سختی صحبت می‌کرد. به دلیل پیشرفت کند کلامی اینشتین، و گرایش او به بی‌توجهی به هر موضوعی که در مدرسه برایش خسته کننده بود و در مقابل توجه صرف او به مواردی که برایش جالب بودند باعث شده بود که برخی همچون خدمه منزل اینشتین او را کند ذهن بدانند. البته در زندگی اینشتین، این اولین و آخرین باری نبود که چنین انگ‌ها و نظرات آسیب شناسانه‌ای به او نسبت داده می‌شد.
 

حافظه اش به خوبی آنچه تصور می شود نبود :
 

مطمئنا انیشتن می توانسته کتابهای مملو از فرمول و قوانین را حفظ کند،اما برای به یاد آوری چیز های معمولی واقعا حافظه ضعیفی داشته است. او یکی از بدترین اشخاص در به یاد آوردن سالروز تولد عزیزان بود و عذر و بهانه اش برای این فراموشکاری، مختص دانستن آن [تولد ]برای بچه های کوچک بود.یا بطور مثال انیشتین سرعت صوت را از حفظ نمیدانست و وقتی از وی دراین مورد سوال میکردند میگفت اینها چیزهایی است که همه آنرا میدانند پس من وقتم را برای دانستن آنها تلف نمیکنم!
 

او ازداستانهای علمی-تخیلی متنفر بود :
انیشتن از داستانهای تخیلی بیزار بود. زیرا که احساس می کرد ،آنها باعث تغییر درک عامه مردم ازعلم می شوند و در عوض به آنها توهم باطلی از چیز هایی که حقیقتا نمی توانند اتفاق بیفتند میدهد. 
به بیان او "من هرگزدر مورد آینده فکر نمی کنم،زیراکه آن به زودی می آید. به این دلیل او احساس می کرد کسانی که بطور مثال بشقاب پرنده ها را می بینّند باید تجربه هایشان را برای خودشان نگه دارند.

/ 15 نظر / 29 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهشیدemo جیگملی

خانمی سلام...مرسی اومدی...منم لینکت کردم...تومنوبااسم وبلاگم یامهشیدجیگملی لینک کن... وبلاگت مفیده...

مهشیدemo جیگملی

خانمی سلام...مرسی اومدی...منم لینکت کردم...تومنوبااسم وبلاگم یامهشیدجیگملی لینک کن... وبلاگت مفیده...

زیتون

ممنون ازمحبتتون دروغ به مثابه ایدئولوژی یابولتنیسم مکتب خبرسازی دروغ رادصفحات ثابت می توانیدمرورنمائید ودرپست نظربدهید[قلب][سبز]

جواددلاوری

سلام باتشکر از این که به ماهم سری زدید مطالب مفیدی داشتی امیدوارم موفق باشی باز هم به ما سری بزن .

عباس ولدی

سلام معذرت میخوام شما با نرم افزار 3dmaxاشنا هستید؟

صاب سالار

سلام پریسا جون از اینکه منو با الطاف بیکران خودت دعوت کردی ممنونم میتونی منو با اسم های (دانستنی ها ) یا ( دلتنگی ) یا مطالب تخصصی در خصوص "ITI" لینک کنی و ممنونم از اینکه بتونی باهام تو زمینه وبلاگ همکاری کنی اگه بخوای میتونم با هات تو وبلاگ شریک شم حتی برات دعوتنامه هم می فرستم فقط تو هم زود بیا که من موندم و کلی حرفهای خودمانی

صاب سالار

ضمنا" شما هم وبلاگ خوبی داری چشم منم شما رو لینک میکنم به امید دیدار دوباره [چشمک]

world-civilization

سلام.اگه اطلاعات کاملی از اینشتین خواستی به این آدرس ها سر بزن راستی عکس دکتر حسابی با اینشتین رو دیدی یا عکس مغزش رو حتما به این آدرس ها بیا 10 حقیقت جالب از زندگی اینشتین world-civilization.persianblog.ir forum.azardl.com

فرانگر

سلام مطالب خوبی دارید . شما محبت کردید و به وبلاگ من سر بزیند و آن را لینک کنید.