خاموش کردن سیستم بدون از دست دادن پنجره ها و برنامه های در حال اجرا

حتما تا به حال به این موقعیت برخورده کرده اید زمانی که مشغول کار با کامپیوتر هستید و برنامه های متعددی در حال اجرا است به دلیلی ناچار به خاموش کردن کامپیوتر می شوید .در این صورت با این همه برنامه و چیزهایی که پیش روی شماست اگر فکر می کنیدحتما باید از همه آنها خارج شوید اشتباه می کنید...

زیرا یکی از قابلیتهای ویندوزXP خروج از ویندوز بدون بستن برنامه های فعال و در حال اجرا است .

 

قابلیت Hibernate در ویندوز XP امکان خاموش کردن کامپیوتر بدون بستن پنجره ها و برنامه ها را به راحتی در اختیار شما قرار می دهد .

 

برای استفاده از این قایلیت کافی است بر روی منوی Start کلیک کرده و Turn off computer را OK کنید البته لازم نیست از برنامه های فعال خارج شوید.

 

حالا کلید Shift را پایین نگه دارید. در این حالت کلمه Stand by به کلمه Hibrenate تغییر پیدا می کند ! حال روی آن کلیک کنید.

 

پس از این کار کامپیوتر شما به طور کامل خاموش می شود ولی مرتبه بعد که کامپیوتر را روشن می کنید و وارد ویندوز می شوید همه پنجره ها و برنامه های فعال که قبل از خاموش کردن پیش رو داشتید را ملاحظه می کنید.

 

تذکر :قابلیت Hibrenate فقط در زمانی اجرا خواهد شد که قبلاً فعال شده باشد.برای فعال سازی Hibrenate این مسیر را دنبال کنید :

 

Start Menu --> ControlPanel --> Power Options-->Hibrenate

 

حال گزینه Enablehibernation را علامت زده و خارج شوید

/ 6 نظر / 26 بازدید
حدیث دختر شاد آبی

سلام پریسای عزیز ممنون از حضورت ، سال نو رو تبریک می گم و امیدوارم سال خوبی داشته باشی ...

آتوسا

salam mer30 ke be man sar zadi vaghean in matalebet aliyan[پلک] man azashon estefade mikonam[گل]

دكتر آراد بهمني

سلام پريسا خانم .هميشه مطالبت بدرد بخورند مخصوصا براي من كه از كامپيوتر سر در نمي آورم .ممنون كه لينكم كرديد من هم شما رو لينك مي كنم اگه تا حالا نكرده باشم يادم نيست [گل]

milad

این حالت 2 تا ضرر داره 1-هاردت مریض میشه 2-ویندوز مریض میشه [نیشخند]

حمید دانه چین

مرسیییییییی پریسا مهربون.در آینده سرو سامون میگیره فعلا مرحله آزمایشیه !!! بیا فیس بوک اونجا من علی سالمی اسممه.