میز گرد درباره آنتی ویروس

میزگرد بررسی آنتی ویروسها به همت مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت و با همکاری دانشگاه صنعتی شریف در راستای بررسی بهترین و ایمن ترین آنتی ویروس امروز در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد

مهندس مقبل رئیس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت روز چهارشنبه در گفتگو با ایرنا اعلام کرد: میزگرد بررسی آنتی ویروس ها با حضور اساتید دانشگاه ، مدیران مرکز فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، تولیدکنندگان داخلی و نمایندگان شرکت های مطرح بین المللی در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.
مقبل گفت: با توجه به حضور تعداد کثیری آنتی ویروس در بازار و با عنایت به نقاط ضعف و قوت این آنتی ویروس ها و نوع عملکرد آنها، تصمیم داریم در یک فضای علمی و با حضور نمایندگان تولیدکنندگان آنتی ویروسها ،آنتی ویروس متناسب با نیاز خود را تهیه کنیم.
دبیر این میزگرد گفت: وزارت بهداشت با دارا بودن دستکم 3000 کلاینت و سرور داخلی یکی از مراکزی است که در آن موضوع امنیت، همواره یکی از موضوعات مهم و مطرح است و مسوولان این وزارتخانه، همواره در جستجوی بهترین راهکار در جهت تامین امنیت هستند.
مقبل با اشاره به وجود برخی کاستی ها در آنتی ویروس های داخلی اظهار داشت: تلاش داریم با حمایت از تولید کنندگان داخلی ، کشورمان را در آینده ای نزدیک در زمره تولیدکنندگان نرم افزارهای آنتی ویروس ببینیم.
وی افزود:به همین خاطر تفاهم نامه ای را با دانشگاه صنعتی شریف منعقد کردیم تا با ایجاد مرکز رشد تخصصی در این مسیر گام موثری برداشته باشیم

/ 0 نظر / 8 بازدید