قدیمی کردن عکس رنگی

نرم افزار Adobe Photoshop قابلیت جالبی دارد، به این صورت که میتوانید عکس رنگی راکه به تازگی گرفته اید با تنظیماتی ساده به عکسی قدیمی و فرسوده تبدیل کنید. براینحوه یادگیری چگونگی این کار در این ترفند با ما همراه شوید.

 

در ابتدا فایل عکس خود را در فتوشاپ به وسیله File > Open باز کنید.
در اولین قدم باید عکس را از حالت رنگی خارج کنیم.
برای اینکارمیتوانید عکس را تبدیل به Grayscale کنیم ولی با این کار کل عکس به حالت سیاه وسفید تبدیل میشود و برای اینکه بر روی عکس کار کنیم مجبوریم دوباره آنرا به RGB تغییر دهیم. برای ابنکه این کارها را انجام ندهیم از یک امکان دیگر فتوشاپ به نام Desaturate استفاده میکنیم. برای اینکار از منوی Image گزینه Adjustment > Desaturate را انتخاب کنید یا کلیدهای Shift+Ctrl+U رابفشارید.
سپس به منوی فیلتر بروید و گزینه Noise > Add Noise را انتخاب کنید. برای مقدار Amount عدد 30 را وارد نماییدو گزینه Monochromatic را تیک بزنید واطمینان حاصل کنید که Distribution بر روی Uniform تیک خورده باشد.
حالا کلیدهای Ctrl+L را بفشارید و یا اینکه از منوی Image گزینه Adjustment > Levels راانتخاب کنید. در پنجره ای که باز میشود در خانه اول Output Levels عدد 80 را واردکنید.
سپس کلید Ctrl+U را بفشارید و یا اینکه از منوی Image گزینه Adjustment > Hue/Saturation را انتخاب کنید. در پنجره ای که باز میشود گزینه Colorize راتیک بزنید. سپس برای HUE مقدار 35 و برای Saturation مقدار 25 و برای Lightness مقدار 30- را وارد نماید.
حالا طرح ما آماده شد. فقط برای اینکه کمی عکس از حالتخشنی خود بیرون آید یک بار افکت Blur را از منوی Filter > Blur اجرا کنید.

/ 26 نظر / 17 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حدیث

سلام دوست عزیز[گل] ممنون که به من سر زدی . در اولین فرصت شما رو لینک می کنم خوشحال میشم شما هم منو با نام هر چی بخواهی اینجاست لینک کنی. در ضمن اینکه سایت من کلیکی هست ممنون میشم که شما یا دوستان که وارد وبلاگم میشید بر روی بنرهای تبلیغاتی آن کلیک کنید.[قلب]

Aida

سلام عزیزم....وبلاگ تو که خیلی باحاله........بعضی نوشته هات واقعا به دردم میخوره.........ایول......... مرسی که به بلاگم سر زدی......... دوس داشتی لینکم کن.........

ساسان م

سلام وبلاگ جالب و فوق تخصصی داری -

ساسان م

سلام وبلاگ جالب و فوق تخصصی داری -

آرش

سلام سرکار خانوم ضمن تشکر از حسن نظر و لطف جنابعالی از وبلاگ بنده از امروز من نیز به جمع مشتریهای دائم وبلاگتان پیوستم هرروزتان توام با پیروزی و کامیابی باد

مجتبی

..........؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

ashkan

bebakhshid aslan havasam be title shoma nabud vali age dar morede rangi kardane negative ham etelati be man bedin khoshhal misham, rastesh bazia migan boro adjustment bad invert vali inkaro ke kartam negativam abi shod